مسابقات قهرمانی پینگ پنگ آزاد استان خراسان جنوبی به مناسبت سومین سال درگذشت پروفسور محمد حسن گنجی مرد ۲۰۰۱ هواشناسی جهان

روابط عمومی هیات پینگ پنگ استان اعلام کرد : به مناسبت سومین سالگرد درگذشت پروفسور محمدحسن گنجی پدر علم جغرافیای ایران و مرد ۲۰۰۱ هواشناسی جهان در سالن شهید سرحدی شهرستان بیرجند با حضور ۴۷ بازیکن از شهرستان های بیرجند ، طبس ، فردوس و درمیان برگزار و آقایان امید عباسپور و امیرحسین عباسپور اول و دوم ، محمد حسین خلیلی و حسین رفیعی مشترکاً سوم شدند.
مسئولین برگزاری مسابقات علیرضا عشقی و حسین رفیعی

CIMG6678

بازهم شاهکاری ماندگار از حمیدی رئیس هیئت خراسان جنوبی
6-1

پروفسور محمدحسن گنجی پدر جغرافیای نوین ایران که در سال ۲۰۰۱ میلادی به عنوان مرد سال هواشناسی جهان برگزیده شد در سن ۱۰۰ سالگی درگذشت.

به گزارش پایگاه تخصصی پینگ پنگ کشور؛دکتر محمد حسن گنجی از چهره های ماندگار کشورمان در ۲۱ خرداد ۱۲۹۱ هجری شمسی در بیرجند به دنیا آمد و پس از پایان ‎تحصیلات مقدماتی در ‏مدرسه شوکتیه این شهر ، وارد دارالمعلمین عالی تهران شد و در‎ ‎رشته تاریخ و جغرافیا درجه کارشناسی خود را اخذ کرد .

سپس به‎ ‎عنوان دانشجوی برگزیده به اروپا اعزام شد و در دانشگاه ویکتوریا منچستر انگلیس به تحصیل ادامه داد و در سال ۱۳۱۷ هجری شمسی موفق به کسب لیسانس تخصصی در رشته جغرافیا شد.

پروفسور گنجی همچنین در سال ۱۳۳۱ با استفاده از بورس تحصیلی عازم آمریکا شد و دکتری خود را در رشته جغرافیا از دانشگاه کلارک دریافت کرد.

دکتر ‏گنجی پس از بازگشت به ایران در دانشگاه تهران مشغول به تدریس و با درجه استادی در سال ۱۳۵۸بازنشسته شد اما وی هیچ گاه دست از کار نکشید.

وی استاد ممتاز دانشگاه ، بنیانگذار و رئیس سازمان هواشناسی و رئیس منطقه بخش آسیایی سازمان هواشناسی جهانی بود.

از پروفسور محمد حسن گنجی ۱۲ کتاب به زبان فارسی ، ۱۴ کتاب به زبان انگلیسی و بیش از ۱۰۰ مقاله در رشته جغرافیا و هواشناسی به جا مانده است.

افتخار جامعه ورزش و جوانان استان این است که در سال ۸۵ مسابقات پینگ پنگ قهرمانی پیش کسوتان کشور در بیرجند را به نام و با حضور ایشان برگزار کرد.

جامعه بزرگ ورزش و جوانان خراسان جنوبی فقدان این ضایعه بزرگ را به جامعه علمی کشور،جامعه جغرافیای ایران،دانشجویانش،خانواده و خاندان و تمامی مردم با فرهنگ و دانش پرور خراسان جنوبی تسلیت می گوید.

روحش شاد و یاد و خاطره اش گرامی باد!
112

28

4-1

4-2

6-2

8-1

8-2

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>