عمیدی : اصل عدالت در تنیس روی میز ایران گم شده است

amidid

نامزد انتخابات فدراسیون تنیس روی میز گفت:اصل عدالت در یک دهه گذشته در تنیس روی میز گم شده و باید این موضوع برطرف شود.

به گزارش پایگاه تخصصی پینگ پنگ کشور،امیر عمیدی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درمورد برنامه هایش انتخابات فدراسیون تنیس روی میز اظهار داشت: اعتقادم این است که عدالت در یک دهه گذشته در تنیس روی میز ایران فراموش شده است. به‌عنوان مثال اگر ۱۰ داور داریم که مدرک A دارند، باید به‌صورت یکسان به همه آنها سرویس دهیم، نه اینکه یک نفر را برتر از دیگری حساب کنیم. متأسفانه چنین برخوردهایی را ما شاهد بودیم. بحث من این نیست که به‌صورت مساوی به همه استان‌ها یا داوران یا بازیکنان سروی بدهیم، بلکه باید عدالت رعایت شود.

وی ادامه داد: در چند سال گذشته تمام توجه ما به ۳ یا ۵ نفر بازیکن بوده و سایر بازیکنان را در نظر نگرفته‌ایم. ما در طرح امیدها تنها یک نفر را تحت پوشش قرار دادیم و اگر از هر استانی یک نفر انتخاب می‌کردیم، چند استعداد پیدا می‌شد، اینکه همه سفرها را یکی، دو بازیکن برود، درست نیست.

نامزد انتخابات فدراسیون تنیس روی میز گفت: سال‌های سال است که در زمینه قهرمان‌پروری مشکل داریم، در حال حاضر نمی‌دانیم کدام استان قهرمان کشور است. یک سری کارهای خوب و پسندیده را فراموش کردیم و آسیب‌شناسی صورت نگرفته است. اگر انتخاب شوم، قصدم بر این است که عدالت اجرا شود. نکته مهم دیگر اینکه وظیفه فدراسیون فقط این نیست که برای تیم ملی کار کند، ما برای باشگاه‌ها چه کردیم. وضعیت اسپانسرها چگونه است.

عمیدی با اشاره به اینکه باید به سمت استعدادیابی برویم، گفت: یک پتانسیل بزرگ در شهرداری، آموزش و پرورش و بسیج وجود دارد که باید سراغ‌شان برویم. باید مربیانی را انتخاب کنیم که با تجربه بوده و تربیت بدنی خوانده باشند. خیلی از استان‌ها ما حتی برای یک توپ و میز هم مشکل دارند. در زمینه حرفه‌ای و ملی اگر موفقیتی کسب کردیم، به خاطر پروسه‌ای بود که در ۱۰ سال گذشته وجود داشت.

دبیر سابق فدراسیون تنیس روی میز،گفت: زمانی که در فدراسیون حضور داشتم با آموزش و پرورش تفاهم‌نامه امضا کردیم که آموزش روی میز در کلاس پنجم ابتدایی اجباری شود تا از همان جا استعدادهای خود را کشف کنیم. راهکارها برای پیشرفت تنیس روی میز زیاد است و باید سراغ آنها برویم. نمی‌شود همه هزینه فدراسیون را صرف حضور در مسابقات خارجی ملی کرد، در این‌صورت خیلی از استان‌های ما که با مشکل مالی مواجه هستند، به حاشیه رانده می‌شوند. کما اینکه همین الان هم این طور است.

وی درمورد اینکه عده‌ای به دنبال جمع کردن امضا برای تعویق انتخابات بودند، گفت: عده‌ای هستند که نمی‌خواهند اوضاع تغییر کند، چون داخل فدراسیون منافعی دارند و می‌ترسند که به خطر بیفتد، اما کسانی که به دنبال پیشرفت این رشته هستند و از بیرون نگاه می‌کنند به دنبال برگزاری هرچه زودتر و ثبات در این رشته هستند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>