لطف الله نصبی : تعطیلی اردوهای شبانه روزی به پشتوانه سازی آسیب زد

167686_1535996319533_8078688_n

سرمربی تیم ملی تنیس روی میز گفت: تعطیلی اردوهای تمرینی شبانه‌روزی و سالیانه در سال‌های گذشته آسیب‌های زیادی را به این رشته وارد کرد.

به گزارش پایگاه تخصصی پینگ پنگ کشور،جمیل لطف‌الله‌نسبی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره انتصابش به عنوان سرمربی تیم ملی تنیس روی میز اظهار داشت: ابتدا از بزرگان و پیشکسوتان این رشته برای شروع کار مربیگری کسب اجازه می‌کنم. بحث سرمربیگری‌ام در تیم ملی اخیراً مطرح و در نهایت با اعتماد رئیس فدراسیون و همکارانش، این پست به بنده سپرده شد. امیدوارم با کار صحیح و پشتکار، حمایت تمامی روسای هیئت‌های سراسر کشور و مربیان زحمتکش در شهرستان‌های مختلف این بار گران را به سر منزل مقصود برسانم و بتوانم مانند سایر رشته‌های مدال‌آور با حضور در جمع بزرگان این رشته موجبات شادی، سرور و غرور ورزش‌دوستان و مردم شریف کشوررا فراهم آوریم.

وی در خصوص اهدافی که در تیم ملی ترسیم کرده، گفت: یکی از اهداف من کشف استعدادهای این رشته و پروراندن آنان برای حضور موفق در عرصه‌های بین‌المللی است. همچنین می‌خواهم به حضور بازیکنان ایرانی در رنکینگ‌های زیر۱۰۰ در دنیا کمک کنم. هدف دیگر من حضور موفق در مسابقات تیمی قهرمانی جهان در مالزی و صعود به جمع تیم‌های دسته یک دنیا است. همچنین کسب دوسهمیه المپیک ریو مد نظرمان است که البته رسیدن به این هدف کاری بسیار دشوار اما شدنی است.

سرمربی تیم ملی تنیس روی میز در پاسخ به این سوال که چه برنامه‌ای برای مسابقات قهرمانی جهان در مالزی دارید؟ عنوان کرد: ملی‌پوشان برای حضور موفق در این مسابقات در دو پروتور مجارستان وآلمان حضور پیدا خواهند کرد و بعد از بازگشت از این دو تورنمنت، اردوی داخلی تا زمان اعزام به مسابقات مالزی تشکیل خواهد شد.

لطف‌الله‌نسبی در پاسخ به این سوال که چقدر امیدوار به موفقیت در تیم ملی هستید؟ گفت: تیم فعلی ایران تیم خوبی است و از بازیکنان خوب و با انگیزه‌ای بهره می‌برد که امید زیادی به موفقیت در مسابقات مالزی وجود دارد. البته باید کار با جدیت و تلاش پیگیری شود تا بتوانیم به اهداف مورد نظر دست پیدا کنیم.

وی درباره مسابقات انتخابی المپیک و اینکه آیا ایران می‌تواند بیش از یک سهمیه در ریو ۲۰۱۶ داشته باشد، اظهار داشت: برای کسب دو سهمیه در المپیک هرچه در توان داریم، در تبق اخلاص خواهیم گذاشت. کسب دو سهمیه المپیک کار بسیار دشواری است اما به نظرم شدنی است.

سرمربی تیم ملی تنیس روی میز که از او به عنوان یک مربی بازیکن‌ساز یاد می‌شود، در خصوص سطح تنیس روی میز ایران با توجه به شرایطی که در سال‌های اخیر داشته، گفت: متاسفانه در سالیان گذشته اردوهای تمرینی شبانه‌روزی و سالیانه تعطیل شد و این تعطیلی لطمه‌های فراوانی را در بخش پشتوانه‌سازی به این رشته وارد کرده است. تلاش مضاعفی لازم است تا این عقب‌افتادگی جبران شود. عامل مهم دیگری که در پسرفت این رشته بسیار موثر بود، از دست رفتن آکادمی قیطریه و واگذاری آن به تکواندو بود اما امیدواریم با عزم و اراده راسخی که در تک تک اعضای فدراسیون وجود دارد در جهت اعتلای این رشته گام برداریم.

برخی از کارشناسان تنیس روی میز معتقدند که این رشته ورزشی در سال های اخیر فقط در نوشاد عالمیان خلاصه شده و بازیکنان دیگر نتوانسته‌اند رشد چندانی داشته باشند. لطف‌الله‌نسبی در پاسخ به این سوال که آیا می توانیم در چند سال آینده شاهد پدید آمدن چند چهره همچون نوشاد در تنیس روی میز ایران باشیم؟ خاطرنشان کرد: اگر اکنون شاهد آن هستیم که نوشاد و نیما عالمیان در جمع بزرگان این رشته قرار دارند و مطرح هستند، این شرایط حاصل تلاش، پشتکار و کار صحیح و مداوم در آکادمی قیطریه طی سالیان گذشته است. هیچ بازیکنی بدون انجام تمرینات مستدام و همیشگی نمی‌تواند در رده اول پینگ‌پنگ جهان ظاهر شود. معتقدم بازیکنان ایرانی توان واستعداد لازم برای مطرح شدن در رده‌های بالای این رشته را دارند و با پشتکار، تلاش، جدیت، نظم و ترتیب و انجام تمرینات صحیح می‌توان به این مهم دست یافت.

وی در پایان گفت: از تمامی بزرگان و اهالی این رشته می‌خواهم که من را در این راه کمک کنند، زیرا به نظرم هیچ فردی به تنهایی نمی‌تواند موفق باشد، مگر در سایه کار تیمی و با همدلی.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>