مدیر کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی در اولین نشست مشترک روسای هیأت های ورزشی استان در سال ۹۷ :

مسئوولیت پذیری مهم‌ترین و اساسی‌ترین مؤلفه‌ توسعه اجتماعی

سرپرست: هیچ موفقیتی بدون برنامه ریزی منطقی و متناسب با ظرفیت ها امکان پذیر نیست.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی، مدیر کل ورزش و جوانان استان در نخستین نشست روسای هیات های ورزشی استان و روسای ادارات ورزش و جوانان شهرستان ها در سال ۹۷، با بیان اینکه برنامه ریزی هدفمند ورزش، باید در استان شتاب گیرد، گفت: هیات های ورزشی در استان، باید به گونه ای اداره شوند که افراد غیر حرفه ای در امر ورزش، به آن ورود نکنند و برنامه داشتن در ورزش یعنی نیاز سنجی آنچه که باید باشد و به آن عمل کرد.
مهران سرپرست اظهار داشت: اعتقادی به کار بدون برنامه نداریم و باید تعریفی درست از وضعیت استان داشته باشیم، چرا که دیگر شعار جایگاهی در مدیریت ورزش استان ندارد و برنامه ها بایستی متناسب با ظرفیت های استانی باشد چرا که هیچ موفقیتی بدون برنامه ریزی منطقی و متناسب با ظرفیت ها امکان پذیر نیست.
وی در خصوص چگونگی تخصیص اعتبارات عنوان کرد: ملاک تقسیم اعتبارات در استان ها، جمعیت است و تصور اشتباهی ست از اینکه دنیایی از منابع و امکانات در اختیار برخی استان هاست که سایر استان ها از آن بی بهره اند، و در این خصوص باید با صرف انرژی و پشتکار به سوی اجرای برنامه هایی کاملاً کارشناسی و منطقی پیش رفت.
مدیر کل ورزش و جوانان در ادامه این مطلب گفت: از دکتر سلطانی فرد وزیر ورزش و جوانان قول اختصاص اعتبارات دو برابری را گرفته ایم به این شرط که، برنامه های مدونی با قابلیت اجرا نه اینکه توصیفی، در چارچوب های مشخص تعریف کنیم ، برنامه ای مدون و منطقی که جلوی هدر رفت منابع و اعتبارات را بگیرد.
مهران سرپرست خواستار تشکیل کمیته آمار و اطلاعات در بدنه هیات های ورزشی استان شد و گفت: هیات ورزشی که هنوز ورزشکار کشوری و یا تیم مطرح در سطح کشور ندارد یعنی امکان برگزاری مسابقات قهرمانی را ندارد و نباید میزبانی قهرمانی کشور را به عهده گیرد و اعتبارات استانی را هدر دهد.
وی افزود: ساختار هیات های ورزشی باید قانون مند و قوی باشد و اگر شناختی از وضعیت موجود هیات ها نداشته باشیم، نمی توانیم آمار خوبی نیز به مردم ارائه دهیم.
وی لازمه توسعه اقتصادی را توسعه اجتماعی عنوان کرد و بیان داشت: تا زمانی که به بلوغ اجتماعی نرسیم به توسعه اقتصادی دست نخواهیم یافت چرا که یکی از مهمترین نمادهای مشارکت اجتماعی، مسئولیت پذیری است و خوشبختانه حضور اقشار مختلف اجتماع در جایگاه روسای هیات های ورزشی در استان، نشانه این مسئولیت پذیری اجتماعی در استان خراسان جنوبی است.
مدیر کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی در خصوص سند توسعه ورزش استان هم اظهار داشت: سند توسعه ورزش استان در یک برش استانی و ۱۱ برش شهرستانی در حال تدوین است تا تمامی منابع را یکپارچه و از موازی کاری ها جلوگیری کند .

skhorasan.msy.gov.ir

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>