نواب رئیس هیات های ورزشی استان باید نگاهی متوازن به پتانسیل های ورزشی تمامی شهرستانهای استان داشته باشند

نواب رئیس هیات های ورزشی استان باید نگاهی متوازن به پتانسیل های ورزشی تمامی شهرستانهای استان داشته باشند
نواب رئیس هیات های ورزشی استان باید نگاهی متوازن به پتانسیل های ورزشی تمامی شهرستانهای استان داشته باشند

مهران سرپرست: در خصوص احقاق حقوق حقه زنان، خود بانوان باید مطالبه گرانه، خواستار مطالبات خود باشند و محکم و استوار بایستند و آن را به نتیجه برسانند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی، مهران سرپرست مدیر کل ورزش و جوانان استان ، در اولین نشست نواب رئیس هیاتهای ورزشی ضمن بیان این مطلب که مشکلات حوزه فرهنگی ورزشی ناشی از مشکلات بخش اقتصادی است گفت: اقتصاد و اعتبار تأثیر معنی داری در این بخش دارند هر چند که در حوزه ورزش می توان با کمترین هزینه بیشترین سرمایه گذاری را در جهت شادی و نشاط جوانان انجام داد.
مدیر کل ورزش و جوانان در خصوص نقش نواب رئیس هیاتهای ورزشی اظهار داشت: در خصوص احقاق حقوق حقه زنان، خود بانوان باید مطالبه گرانه، خواستار مطالبات خود باشند و محکم و استوار بایستند و آن را به نتیجه برسانند.
سرپرست افزود : نواب رئیس هیات های ورزشی استان، در واقع نواب رئیس ۱۱ شهرستان استان هستند و انتظار می رود با نگاهی متوازن و مطلوب، مطالبات، پتانسیل ها و ظرفیت های وضعیت رشته ورزشی خود را در تمامی شهرستانها تعریف کنند.
مهران سرپرست افزود: چالش های فرهنگی، محدودیت ها و ملاحظات ورزشی بانوان استان باید دقیقا مطالعه شود .
سکاندار ورزش و جوانان استان گفت: متأسفانه نیازسنجی مناسبی در حوزه جوانان حتی در سطح کلان و کشوری نداشته ایم و برنامه مدونی در خصوص برآورده شدن نیازهای این قشر از جامعه در دست نداریم و در این خصوص بایستی مطالعات دقیق و کارشناسی انجام شود.
وی ادامه داد: اولین بخشی که در هر برنامه مورد توجه است، داشتن یک صورت مسئله خوب، منطقی و کارشناسی ست.
وی افزود : در برنامه ریزی هایمان صورت مسئله ایی نسازیم که غیر قابل حل باشد و با شرایط فرهنگ و اقتصاد ما هم خوانی نداشته باشد.
سرپرست گفت: متاسفانه خیلی از زیر ساخت های توسعه در استان فراهم نیست، از مباحث مهاجرتی و پایین بودن جمعیت جوانان در استان گرفته تا مواردی در سطوح کلان تر و بایستی برای همین شرایط موجود استان، برنامه ریزی کرد.
مدیر کل ورزش و جوانان استان ورزش را یک مؤلفه فرابخشی عنوان کرد و گفت: با صحبت و شعار، برای وضعیت فعلی ورزش استان اتفاق خوبی نخواهد افتاد و باید استرانژی خاص عملیاتی و سازمانی کاملاً مشخص شود و دقیقاً برای هر فرد جایگاه کاری درستی از وظایفش در نظر گرفته شود.
مهران سرپرست بیان داشت: در ورزش استان باید یکایک مردم را در تمامی مناطق در نظر گرفت و عادلانه و متوازن پیش رفت تا توسعه همه جانبه صورت گیرد، نباید برای هیات ها نسخه مشابهی در حوزه های همگانی، آموزش و قهرمانی پیچید و باید برای هریک ازآنان برنامه ویژه ای داشت.
وی در خصوص سند توسعه بخش جوانان نیز گفت: در سند توسعه بخش جوانان استان که فرابخشی است، ورزش و جوانان استان، مأموریت رصد و پایش را دارد، ستادهای ساماندهی امور جوانان باید از روزمره گی خارج شوند و دستگاههای متولی امور جوانان نیز پاسخگوی امور مربوطه باشند و همچنین با توجه به وضعیت موجود استان، برای آینده ورزش نیز اولویت سنجی خواهد شد.
در پایان مدیر کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی خطاب به نواب رئیس هیأتهای ورزشی استان اظهار داشت: وقتی در یک جایگاه حقوقی قرار می گیریم باید جواب گو باشیم و هیأت ها در قبال مبالغی که در اختیار آنها قرار می گیرد مسئول و پاسخگو هستند، نباید در چارچوب انجام وظایمان منفعل باشیم و در عین پیگیری و مطالبه گری، باید با برنامه ریزی صحیح و منطقی، از منابع موجود بهترین استفاده را داشت.
در این جلسه نفیسه نخعی مدیر کل دفتر امور بانوان استانداری در خصوص ورزش بانوان گفت: بر کسی پوشیده نیست که ورزش بانوان استان نیازمند حمایت های خاص و ویژه فرابخشی در استان است.
وی ادامه داد: با توجه به بحث اوقات فراغت کمبود فضای ورزشی در این ایام مشهود تر خواهد بود و باید از توان آموزش و پرورش و حتی مساجد نیز در این خصوص یاری گرفت.
نفیسه نخعی بیان داشت: بخشی از اعتبار ۲۷ صدم درصد می بایست به ورزش بانوان اختصاص یاید تا رقابت در بین هیات ها و رشته های مختلف ورزشی به وجود آید. و با توجه به محدودیت های دولت در بخش اعتبارات، اداره کل ورزش و جوانان نیز باید با کمک و حمایت حامیان مالی ورزشی و خیرین این عرصه، خلأ مالی در این حوزه را پر کند.
محمدرضا مهرانپور معاون توسعه امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی هم در این جلسه اظهار داشت: آنچه که به عنوان فاصله بین ورزش آقایان و بانوان چه به لحاظ کیفی و چه کمی شاهد آن هستیم، با همت خود بانوان و توزیع عادلانه امکانات و اعتبارات در آینده ای نه چندان دور از بین خواهد رفت.
وی گفت: درآینده شاهد برگ درخشانی از فعالیت های ورزشی استان در حوزه بانوان خواهیم بود که تنها با همدلی و همکاری بانوان ورزشکار و ورزش دوست میسر خواهد بود.

skhorasa4n.msy.gov.ir

IMG_20190408_230047_813

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>