برگزاری آیین تجلیل از قهرمانان خراسان جنوبی در مرحله کشوری مسابقات کارکنان دولت سال ۹۶

علی اکبر سلیمانی: هشت رشته سال گذشته برای کارمندان دولت در نظر گرفته شد که دستگاه های سراسر کشور از این برنامه ها حمایت کافی داشته باشند و این تقاضا را داریم که مدیران کل به ورزش کارمندان بیش از گذشته اهمیت دهند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی، با حضور سلیمانی معاون مدیر کل دفتر توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، دکتر اسماعیلی معاون سیاسی و امنیتی استانداری خراسان جنوبی، مدیر کل ورزش و جوانان، مدیران و رابطین ورزشی دستگاههای اجرایی، روسای هیاتهای ورزشی و جمعی از قهرمانان استان، آیین تجلیل از قهرمانان خراسان جنوبی در مرحله کشوری سال ۹۶ برگزار شد.
در این آیین معاون مدیر کل دفتر توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان در خصوص اهمیت به ورزش همگانی گفت: نقش مبرم ورزش همگانی در فضای اجتماعی جامعه بدین گونه است که کمک شایانی در آرامش اجتماعی و همرنگی و یکپارچگی مردم برای زندگی بهتر در جامعه را ایفا می کند.
علی اکبر سلیمانی ادامه داد: توجه به ورزش همگانی یکی از پایه‌های سلامت مردم هر جامعه است و هرجا که درباره سلامت و ضروریات سلامت صحبت می‌شود،‌ ناخودآگاه مساله ورزش هم مطرح می‌شود و وزارت ورزش و جوانان تمامی داشته های خود را به تامین این امر اختصاص داده است.
وی بیان داشت: هشت رشته سال گذشته برای کارمندان دولت در نظر گرفته شد که دستگاه های سراسر کشور از این برنامه ها حمایت کافی داشته باشند و این تقاضا را داریم که مدیران کل به ورزش کارمندان بیش از گذشته اهمیت دهند.
وی گفت: امیدواریم با شیوه مدیریتی جدید که در کشور حاکم شده، دستگاه های دولتی با همکاری یکدیگر ورزش استان های کشور را متحول کنند و از ظرفیت هایی که داریم به نحو شایسته استفاده کنیم.
معاون مدیر کل دفتر توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان با اشاره به این نکته که تکریم مقام کارمند را بایستی یک امر مهم تلقی نمود، و باید در تمامی دستگاههای کارمندان بانشاط، سالم استفاده بهتری داشته باشیم و این توقع اقشار جامعه از کارمندان دستگاههای اجرایی کاملا بجاست که زمان مراجعه به محیط های اداری، پرداختن به کار ارباب رجوع با روحیه ای بشاش و شاداب بایستی از اولویت های آنها باشد.
دکتر اسماعیلی معاون سیاسی و امنیتی استانداری خراسان جنوبی، حوزه ورزش همگانی در استان خوشبختانه فعالیت های قابل توجهی را انجام داده است و باید این مقوله بیش از این گسترش یابد و این فرهنگ نهادینه شود که آثار اجتماعی، اقتصادی و سلامت از جمله نتایج توسعه در این امر می باشد..
مدیر کل ورزش و جوانان استان نیز در این مراسم بیان داشت: سلامتی، آرامش و شادابی؛ ‌این سه ارمغان اصلی توجه به ورزش همگانی برای مردم است؛‌ دستاوردهایی که وقتی کنار هم قرار می‌گیرند آمار نشاط اجتماعی را در جامعه بالا می‌برند. آن وقت درجه‌های نشاط اجتماعی که بالا رفت، وفاق، تعلق اجتماعی، رضایت از زندگی،‌ همبستگی، تعاملات اجتماعی و سلامت روانی و اجتماعی افراد جامعه هم بالا می‌رود و در آن سوی گود، میزان آسیب‌های اجتماعی و مشکلات ریز و درشت جسمی، روحی و … پایین می‌آید.
مهران سرپرست گفت: اهمیت توجه به ورزش همگانی به عنوان ضامن سلامت جامعه تا جایی است که می‌توان پرداختن به آن را وظیفه نهادهای بسیاری دانست. در این بین به نظر می‌رسد بایستی در بحث توسعه ورزش همگانی با ساخت برنامه‌های مختلف تمامی دستگاههای اجرایی، استانداری‌ها، شهرداری‌ها و سایر نهادها هم باید برنامه‌های جامع و حساب‌شده‌ای را در این زمینه تدارک ببینند
وی ادامه داد: نقش پررنگ ورزش همگانی در جامعه مشهود و مشخص است و با ید این باور را داشت که باید ورزش حرفه ای و قهرمانی از درون ورزش عمومی (همگانی)بیرون بیاید و باید این مطلب را بدانیم که استعداد برتر در ورزش را زمانی می توان کشف کرد که گستره ورزش را در بین جامعه پهن کرد و می توان به ارمان و هدفهای تعالی دست یافت
وی با تاکید بر هماهنگی و همفکری در مجموعه اداره کل ورزش و جوانان استان اضافه کرد: بدون تردید حضور ثاتیر گذار و موثر همه کارکنان اداره در اجرای برنامه های فرهنگی و ورزشی در کسب موفقیتها در همه حوزه ها قابل تقدیر است و قطعا اگر همکاری و تلاش شما عزیزان نبود این توفیقات بدست نمی آمد. و امید است با همدلی کارمندان و رووسای هیاتهای ورزشی استان و شهرستانها در محیط کاری و ورزشی استان، برای ارتقاء سلامت نشاط اجتماعی و کاهش آسیب های اجتماعی در بین مردم گام برداریم.
در این آیین از ۱۳ نفر ورزشکار تیم والیبال دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند شامل بازیکن، مربی و سرپرست تجلیل شد.
شایان ذکر است تیم والیبال دانشگاه علوم پزشکی بیرجند سال گذشته در مسابقات کارکنان دولت رتبه سوم کشوری را کسب کرد.
skhorasan.msy.gov.ir

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>