المپیاد استعدادهای برتر ورزشی، بزرگترین و مهمترین رویداد ورزشی سال ۹۷ استان ها

المپیاد استعدادهای برتر ورزشی، بزرگترین و مهمترین رویداد ورزشی سال ۹۷ استان ها
المپیاد استعدادهای برتر ورزشی، بزرگترین و مهمترین رویداد ورزشی سال ۹۷ استان ها

سرپرست : مدالهای اخذ شده توسط ورزشکاران در المپیاد استعدادهای برتر، دارای بالاترین ارزش در بین مسابقات رسمی داخلی کشور می باشد.
به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی کمیته حمایتی و پشتیبانی المپیاد استعدادهای برتر ورزشی استان با هدف تبییین و تشریح اهداف تشکیل جلسه داد.
مدیر کل ورزش و جوانان استان با بیان این مطلب که المپیاد استعدادهای برتر ورزشی بزرگترین و مهمترین رویداد ورزشی سال ۹۷ استان خواهد بود و خراسان جنوبی نیز میزبان مسابقات والیبال کشوری دختران این المپیاد است گفت : به منظور بستر سازی مناسب با رویکرد ” عدالت محوری” و بهره مندی یکسان از امکانات ورزشی برای جوانان میهن عزیز اسلامی و بر اساس رسالت و ماموریت های حوزه معاونت ورزش قهرمانی و حرفه ای در نظر است ” المپیاد استعدادهای برتر ورزشی ” با شعار ” ورزش ، دوستی و آینده ای بهتر ” ضمن بهره مندی از ظرفیت حداکثری با هدف ” کشف ، جذب و پرورش استعدادهای ورزشی ، پشتوانه سازی و کمک به تقویت تیم های ملی ، رشد مدال آوری و حضور مقتدرانه در بازیهای المپیک جوانان ۲۰۲۲ ” با تعامل و همکاری ۳۳ فدراسیون های مرتبط و مدیران کل ۳۱ استان در دو بخش پسران با ۴۱ رشته و در بخش دختران با ۲۹ رشته ورزشی و در رده سنی ۱۲ تا ۱۵ سال ۳۰ آبان ماه لغایت ۱۰ آذرماه ۹۷ برگزارگردد.، که حاصل آن ایجاد غرور و افتخار ملی از طریق ورزش در بین آحاد جامعه و کسب مدالهای رنگارنگ در میادین رسمی آسیا ، جهان و المپیک خواهد بود.
سرپرست افزود: المپیاد استعدادهای برتر عبارت است از برگزاری مسابقات و رقابت های مختلف ورزشی که بصورت سالیانه در رشته های معین بر اساس آخرین مقررات و قوانین فدراسیون جهانی زیر نظر شورای عالی برگزار خواهد شد.
وی اشاره کرد : در این مسابقات به ورزشکاران استانهای برتر در هر رشته مدال و حکم قهرمانی اهداء می شود و جدول مدالی مسابقات تا پایان هر دوره حفظ خواهد شد.
مدیر کل ورزش و جوانان استان خراسان جنوبی خاطر نشان کرد: مدالهای اخذ شده توسط ورزشکاران در المپیاد استعدادهای برتر، دارای بالاترین ارزش در بین مسابقات رسمی داخلی کشور می باشد.
مهران سرپرست گفت : این المپیاد با اهداف توسعه فرهنگ عدالت محوری در بین نوجوانان کشور، ایجاد رقابت سالم و شناسائی ظرفیت و پتانسیل ورزشی استانهای کشور، نهادینه شدن تفکر دستیابی به مدال، ارتقاء جایگاه ورزش ایران در سطوح مختلف بین المللی، کشف ،جذب و پرورش استعداد های ورزشی نهفته بمنظور پشتوانه سازی تیمهای ملی، بستر سازی و ایجاد انگیزه های مناسب برای توسعه عمومی و همگانی شدن ورزش، ایجاد ظرفیت یکسان و بهره مندی از تجهیزات و امکانات ورزشی، ترویج اصول ورزش جوانمردانه، آموزه های پهلوانی و منش اخلاقی ورزش در بین شرکت کنندگان و فراهم نمودن امکانات بهتر برای انتخاب برترین های ورزشی در جهت کمک به فدراسیونها در سراسر کشور برگزار می گردد.
در این جلسه مسئولین کمیته های پانزده گانه ذیل کمیته حمایتی و پشتیبانی برگزاری المپیاد استعدادهای برتر ورزشی خراسان جنوبی به شرح کمیته های روابط عمومی و اطلاع رسانی، پشتیبانی و تدارکات، فنی و دبیر خانه مسابقات، هماهنگی امور هیأت ها، فرهنگی، افتتاحیه و اختتامیه، استعدادیابی، نظارت و ارزیابی، پزشکی و کنترل دوپینگ،امور داوطلبین، حامیان مالی، آموزش، امنیتی، آمار و فناوری اطلاعات و ورزش بانوان مشخص و شرح وظایف هر کمیته ابلاغ و مقرر شد مسئولین هر کمیته نسبت به صدور ابلاغ اعضای هر کمیته طبق شیوه نامه آیین نامه سریعا اقدام نمایند.

skhorasan.msy.gov.ir

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>